تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1402 - 20:08
98 بازدید
کد خبر : 1833

رونمایی از داشبورد مدیریتی پروژه ها در شرکت توسعه پتروایران

رونمایی از داشبورد مدیریتی پروژه ها در شرکت توسعه پتروایران
با حضور سرپرست شرکت توسعه پتروایران از داشبورد مدیریت پروژه ها رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، سامانه داشبورد مدیریت پروژه ها که به صورت برخط اطلاعات وضعیت پروژه ها و عملکرد تیم پروژه را ارائه می کند، در شرکت توسعه پتروایران راه اندازی شد.

منصور مهرشاد، سرپرست شرکت توسعه پتروایران در جلسه رونمایی از سامانه داشبورد مدیریت پروژه ها که با حضور مدیران پروژه ها و مدیران ستادی شرکت انجام شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین اولویت های شرکت، استفاده از فناوری های پیشرفته با هدف تحول در مدیریت پروژه های شرکت است در همین راستا راه اندازی داشبورد مدیریت پروژه ها که یکی از اقدامات مهم به شمار می رود در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه داشبورد مدیریت پروژه ها با ایجاد تحول در شیوه گزارش دهی، در حداقل زمان، بیشترین و موثرترین اطلاعات را در اختیار مدیران پروژه می گذارد، اعلام کرد: این سیستم مدیریتی می تواند دقت و سرعت تصمیم گیری را افزایش داده و باعث چابک سازی در مدیریت پروژه شود.

سرپرست شرکت توسعه پتروایران در خصوص کارکردهای داشبورد مدیریت پروژه ها گفت: توانمندسازی مدیران یکی از مهمترین کارکرد های این سیستم مدیریتی است بطوری که تمرکز مدیران پروژه بر روی پیشرفت پروژه خواهد بود و آنها را قادر خواهد ساخت تا با نگاه جامع بر وضعیت پروژه و اطلاع از مسیر پیش روی آن بتوانند پروژه را بهتر راهبری کنند.

مهرشاد با اعلام اینکه پتروایران یک شرکت پروژه محور بوده و همزمان چند پروژه بزرگ را در دست اجرا دارد، تصریح کرد: همه پروژه ها از زیرساخت فراهم شده استفاده خواهند کرد و این ابزار به عنوان زیرساخت تبادل برخط اطلاعات بین ستاد و صف نیز مورد استفاده قرار می گیرد و معیار نظارت برخط بر پروژه ها و ارزیابی عملکرد آنها از جنبه های مختلف را فراهم خواهد کرد.

وی راه اندازی داشبورد مدیریت پروژه ها را اولین قدم در تحول در مدیریت پروژه های شرکت عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: با عملیاتی شدن پایش شاخص های کلیدی عملکرد برای تمامی بخش های سازمان، تحول در سایر ابعاد پروژه ها و سازمان، مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته تحقق خواهد یافت.

داشبورد مدیریتی، افزایش کارایی سامانه های عملیاتی را به همراه دارد

همچنین در این جلسه عصام الدین فیروزبخت مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت توسعه پتروایران، ضمن تشریح ویژگی های داشبورد مدیریت پروژه و وجه تمایز آن با دیگر سیستم های مشابه، تصریح کرد: راه اندازی داشبورد مدیریت پروژه شرکت در راستای تصمیمات مدیریتی و در ادامه توسعه راهکارهای فاوای گروه شرکت های توسعه پتروایران صورت گرفته است.

وی ادامه داد: جامعیت و یکپارچگی داده ها از ویژگی های متمایز این سامانه مدیریتی است بطوری که شاخص های کلیدی عملکرد بکارگرفته در آن شامل بخش های راهبردی، تحلیلی و عملیاتی است و به شکل جامع تمامی ابعاد مدیریت پروژه را پوشش می دهد بدین صورت که داده های واقعی ناشی از دیجیتالی سازی فرآیندهای عملیاتی پروژه به صورت برخط مورد تحلیل قرار می گیرند.

فیروز بخت اضافه کرد: از جمله شاخص های کلیدی عملکرد مورد بررسی در این داشبورد مدیریتی می توان به شاخص های پیشرفت پروژه در بخش‌های مختلف شامل مهندسی و ساختمان، حفاری چاه ها، تامین کالا و خدمات در پروژه، نیروی انسانی، ایمنی و بهداشت و محیط زیست، هزینه پروژه و شاخص های مرتبط با ذینفعان پروژه اشاره کرد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت توسعه پتروایران با اشاره به اینکه وضعیت چالش های پروژه از طریق این داشبورد مدیریتی مورد پایش قرار می گیرد، اذعان کرد: این سیستم، با ارائه تصویر کلی از عملکرد تیم پروژه، مدیران پروژه ها را قادر خواهد ساخت تا از نقاط قوت و ضعف کارها با خبر شوند و در صورت نیاز، نسبت به بازنگری و بهبود لازم اقدام کنند.

وی در پایان یادآور شد: بکارگیری داشبورد مدیریتی باعث افزایش کارایی سامانه های عملیاتی مورد استفاده در سازمان می شود و می تواند مدیران پروژه را نسبت به تصمیم گیری به موقع در زمان بروز مشکلات یاری کند و این ویژگی به پویایی پروژه ها نیز کمک خواهد کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.